Výstavy

Královská kanonie premonstrátů na Strahově se jako spolupořadatel podílí na výstavě
V oplatce jsi všecek tajně | Podoby eucharistického Krista ve vizuální kultuře
konané v době od 23.3. do 10.9.2017 v galerii Arcidiecézního muzea Olomouc.
Výstava sleduje téma úcty k svátosti oltářní, jak se projevovala v křesťanském umění a v reflexi této tematiky v umění 20. století.
Výstava bude mít svoji první reprízu v prostorách Západočeské galerie v Plzni (říjen 2017- únor 2018) a v době od března do května 2018 bude představena v prostorách Strahovského kláštera.

 

 


 

  Druhá múza 

aneb když herci a zpěváci                           malují a fotografují

  25. 3. - 30. 4. 2017 / Zimní refektář

     od 3. 4. -  do  5. 4.  zavřeno

České centrum fotografie ve spolupráci s Galerií M54, Královskou kanonií premonstrátů na Strahově a Febiofestem, pod záštitou Herecké asociace a jejího prezidenta, pana Jiřího Hromady, ředitele Febiofestu pana Kamila Spáčila, připravili jako doprovodný program 24. ročníku Febiofestu výstavu obrazů, kreseb, grafických listů a fotografií významných osobností české a slovenské  kultury, kterým se umělecká tvorba stala další profesí.

 Od 25. března do 30. dubna 2017 bude v prostorách Zimního refektáře Strahovského  kláštera výstava, jejímiž autory jsou významné osobnosti našeho dramatického a  hudebního života. Různé formy výtvarného umění se těmto osobnostem staly druhou,  nesmírně ušlechtilou relaxační aktivitou, či možností jak se dál umělecky vyjádřit.

 Na výstavě budou k vidění obrazy Ivana Mládka (jeho obraz „Pražané vítají Čínského prezidenta“ byl speciálně namalován pro tuto akci), hudebníka Františka Ringo Čecha, zpěváka Milana Drobného, zpěváka Zbyňka Drdy, herce Marka Brodského, zpěváka Martina Maxy, herečky Míši Kuklové, herečky a moderátorky Ivy Hüttnerové a zpěvačky a herečky Petry Černocké. Grafické listy herce a režiséra Jiřího Suchého. Fotografie zpěvačky Evy Pilarové, herečky Andrey Kerestešové, zpěváka Petera Nagy a herce Hynka Čermáka. Z již nežijících autorů pak obrazy hudebníka Ivo Pešáka, koláže herce Miroslava Horníčka a fotografie filmaře Alexandra Hackenschmieda.


                                               Královská kanonie premonstrátů na Strahově                                                          a Uměleckoprůmyslové museum  v Praze 

Vás zvou na výstavu

JOSEF SYMON

  MIROSLAVA SYMON

  KOV - PAPÍR - KŮŽE - RESTAUROVÁNÍ

    Od 7. 4. - 31. 5. 2017, Křížová chodba