Co můžete navštívit

Strahovský klášter je především místem živého společenství bratří premonstrátů. Přesto některé části klášerního areálu jsou přístupné veřejnosti a zveme Vás k jejich návštěvě.

Jarní pohled na Strahovský klášter od ulice Úvoz.

Vítejte ve Strahovském klášteře

Věhlasné sály Strahovské knihovny – Teologický a Filozofický – jsou považovány za jedny z nejkrásnějších knihovních sálů na světě. Během běžné navštěvy můžetedo těchto unikátních prostor nahlédnout nebo si můžete objednat speciální prohlídku, která Vám umožní se v těchto nádherných a dech beroucích prostorách projít. Počet návštěvníků v těchto prostorách je limitován, vzhledem k nutnosti chránit tyto prostory před vlivem vzdušné vlhkosti, jež do prostoru vnáší také návštěvníci. Děkujeme za pochopení.

Určitě stojí také za to, vypravit se do Strahovská galerie a shlédnout například Strahovskou madonou, zastavit se v klenotnici, popřípadě navštívit historické sály a zahrady a krásnými vyhlídkami na Prahu a Hradčany. Příjemnou tečkou na závěr může být návštěva naší klášterní restaurace ze 13. století, v srdci Petřínské skály – Na Pekle nebo vyhledávané letní terasy V Ráji. Další informace o jednotlivých okruzích najdete na stránkách níže.