Gastronomie

Je pravděpodobné, že Strahovský klášter měl sklepy k uchovávání vína již od počátku své existence. Skutečná sláva vinných sklepů na tomto místě se však píše od 14. století, kdy císař Karel IV. do Prahy přiváží vinnou révu z Francie. Díky svému umu dokázali premonstráti produkovat víno tak kvalitní, že i přes horší klimatické podmínky v Čechách, se mohlo měřit s francouzskými víny. Král Karel IV. je za to odměnil erbem, jehož kopie je vystavena v nynější restauraci nad barem. Je známo, že Karel IV. byl milovníkem dobrého vína a premonstrátské vinné sklepy často navštěvoval.

Interiér restaurace Na pekle je tvořen bývalými klášterními vinnými sklepy. Ty zde mají tradici od středověku a jsou vytesány v pískovci petřínské skály.

Restaurace Na Pekle

Přijďte prožít nezapomenutelný gastronomický zážitek v malebném prostředí středověkých vinných sklepů. Zastavte se ke krátkému i delšímu odpočinku během Vaší procházky po Petřínských zahradách. Naše jídla se vyznačují výjimečnou chutí, za což vděčíme pečlivému výběru surovin a dovednostem našeho šéfkuchaře.

Naše historie a unikátní atmosféra

Naše restaurace „Na Pekle“ se od roku 2021 může chlubit tím, že je součástí podnikání Královské kanonie premonstrátů na Strahově. Tato historická restaurace se nachází ve výjimečné lokalitě v blízkosti Strahovského kláštera a je vytesána do petřínské skály. Už od 12. století zde premonstrátští řeholníci ukládali vína jak z vlastní produkce, tak i z dovozu. Tyto sklepy poskytovaly ideální podmínky pro jejich zrání. Historie místa a péče o víno tvoří neodmyslitelnou součást historie naší restaurace. V kombinaci s autentickým prostředím sklepení nabízíme hostům nejen gastronomický zážitek, ale i dotek historie spojené s tímto místem.

Naše restaurace se může pochlubit nejen skvělou kuchyní, ale také vlastním pramenem vody. Krom výše řečeného nabízíme i posezení v malebné letní zahrádce nazvané „V Ráji“, která je ideálním pro posezení kolem procházejících výletníků. Z této zahrádky se naskýtá výhled na klášterní areál. Tento výhled je ještě více okouzlující z přilehlé klášterní zahrady, která je otevřena celoročně návštěvníkům. Úzká spojitost s premonstrátským klášterem přináší restauraci svoji autenticitu a tradici.

Zarezervovat si stůl

Prozkoumejte prostředí restaurace

Interiér restaurace Na Pekle
Interiér restaurace Na Pekle
Interiér restaurace Na Pekle
Interiér restaurace Na Pekle
Interiér restaurace Na Pekle
Interiér restaurace Na Pekle
Erb restaurace Na Pekle