Prohlídka kláštera

Tato prohlídková trasa obsahuje tyto části: 
Strahovská obrazárna + budova konventu + výstavy 

Strahovská obrazárna je dočasně uzavřená z důvodu rekonstrukčních prací. Předpokládané otevření obrazárny plánujeme na začátek června 2024. V dubnu i květnu bude uzavřena místnost s otočným modelem, kde probíhá rekonstrukce. Ostatní části expozice zůstávají přístupné. Děkujeme za pochopení.

Otvírací doba

pondělí – neděle: 9.00 – 17.00
(vyjma Štědrého dne, Božího hodu vánočního (25. prosince) a Velikonoční neděle (31. března 2024).)

prodej vstupenek do 16.15 poslední vstup na prohlídku kláštera v 16.30

PRODEJ VSTUPENEK

buď v infocentru u hlavní brány Strahovského kláštera
nebo
on-line

V termínu 12. 4. – 30. 6. 2024 probíhá v ambitech kláštera unikátní výstava tvorby manželů Emilie a Zdeňka Milerových. Součástí prohlídky kláštera je i tato výstava. Návštěvníci výstavy si naopak mohou prohlédnout i část kláštera (ambity, Románské sály, Kapitulní síň, Letní a Zimní refektář). Součástí výstavy manželů Milerových jsou i 3 videoprezentace. V případě zájmu shlédnout je celé doporučujeme přijít na výstavu nejpozději v 15.00.

Vstupné

Dospělí   150 Kč
Snížené   80 Kč
Rodinné   280 Kč
Základní školy 20 Kč (učitelé zdarma)

Snížené: studenti s kartou ISIC do 26-ti let věku, pedagogové s kartou ITIC, senioři (65 let a výše), děti a mládež 6-17 let

Zdarma: děti do 6-ti let věku, držitelé průkazů ZTP, ZTP/P, členové řádů a kongregací, držitelé karty ICOM, učitelé doprovázející skupinu žáků či studentů, pro CK každá 21 osoba.

Objekt je střežen kamerovým systémem.

  Vstup do prostor kláštera je bazbariérový.