FAQ

Chystáte se k nám na návštěvu a nejste si jistí, jak se k nám dostanete, co je zde k vidění, jak lze zakoupit vstupenky, kdy máme otevřeno a další informace? Podívejte se níže na nejčastěji kladené otázky...

Strahovské věže tvoří z dálky viditelnou dominantu Strahovského kláštera...

Můžete navštívit  knihovnu jako skupina mimo hlavní otevírací dobu?

Knihovní sály lze navštívit v případě speciálních prohlídek po předchozí domluvě. Kontaktujte prosím našeho pracovníka, který se těmto záležitostem věnuje.

Jak se dostanu do areálu Strahovského kláštera a do Strahovské knihovny?

Strahovský klášter se nachází na Hradčanech v blízkosti tramvajové zastávky Pohořelec. Zde naleznete hlavní vchod do kláštera a pokladnu, kde si lze zakoupit vstupenky do knihovny a galerie. 

Podrobnější popis cesty naleznete zde.

Dále se lze dostat do areálu kláštera procházkou od Petřína, pak z Pohořelce tzv.  myší dírou nebo  také procházkou ze Strahovských zahrad, z promenády Raoula Wallenberga. 

 

Kde lze zaparkovat v blízkosti Strahovského kláštera?

Parování v rámci areálu Strahovského kláštera není možné, vjezd do nádvoří je blokován sloupkem. Pro parkování a vjezd do areálu je nutné povolení vlastníka. Nejbližší placené parkoviště je na náměstí Pohořelec. Vjezd do areálu kláštera je zabezpečen sloupkem.

 

Je Strahovský klášter bezbariérovým místem pro návštěvníky?

Pro osoby se zdravotním postižením doporučujeme kontaktovat zaměstnance správy kláštera, přímo u hlavního vstupu do areálu kláštera. Umožníme snadný vjezd a výjezd z areálu kláštera. Bohužel musíte zaparkovat na přilehlém parkovišti.  Návštěvníci se zdravotním postižením mohou navštívit určité části galerie a nahlédnout také do knihovních sálů. 

Bezbariérové toalety najdete ....
 

Jsou přilehlé zahrady Strahovského kláštera přizpůsobeny pro děti?

Děti  mohou volně běhat v částech zahrady, které nejsou opatřeny bezpečnostním řetízky. Děti, studenti nebo návštěvníci mohou používat zahrady k odpočinku - zahrady směrem k restauraci Peklo a dále směrem k rozhledně Petřín.  S naší novou mapou aktivit se návštěva s dětmi promění ve vzrušující cestu objevování s přiměřeně obtížnými úkoly. Mapa je k dispozici u obou vchodů. 

 

Lze v rámci areálu Strahovského kláštera zakoupit občerstvení?

V horkých dnes si můžete zakoupt vodu nebo jiné nealkoholické nápoje přímo v našem obchůdku s upomínkovými předměty, přímo o hlavního vchodu do areálu kláštera. 

V naší restauraci Na Pekle, která se nachází směrem k Petřínské rozhledně, podáváme to nejlepší z kuchyně zemí koruny české. 

Mohu si vzít psa? Psi jsou vítáni v areálu kláštera, ale nemohou vstoupit do budov nebo naší restaurace Na Pekle.  Omlouváme se za případné nepříjemnosti, které to může způsobit.

 

Je návštěva Strahovské knihovny a galerie vhodná pro skupiny a zájezdy?

Máme několik různých jak standardních tak speciálních nabídek pro skupiny.  Rádi se  přizpůsobíme, pokud má skupina zvláštní zájem. Kontaktujte nás na erika@strahovskyklaster.cz nebo na telefonu: ...... pro příjemný rozhovor.

 

Kde najdeme toalety v rámci areálu Strahovského kláštera?

Veřejné toalety najdete přímo na nádvoří Strahovského kláštera, po pravé straně od vstupu do Strahovské knihovny. Poplatek je 10 Kč.  Pokud si zakoupíte kombinovanou vstupenku, které Vám umožní vstup jak do knihovny tak do galerie, tak můžeme využít toalet přímo v galerii Strahovského kláštera. 

 

Jak mohu mít aktuální informace o tom, co se zde děje?

Neváhejte se přihlásit k odběru našeho zpravodaje a sledujte nás na sociálních médiích!  Veškeré plánované akce naleznete v našem kalendáři akcí. Viz níže uvedené odkazy.

Nenašli jste, co jste hledali?

Prosím, kontaktujte nás, rádi Vaše dotazy zodpovíme.